6/8/2026

Treningsgreenen åpner i morgen

‍Treningsgreenen foran Pro Shop åpner i morgen. Ut sesongen er det kun tillatt med putting, mens greenen fortsatt er i etableringsfasen.

I morgen åpner endelig den nye treningsgreenen foran Pro Shop. Det har tatt lengre tid enn planlagt å klargjøre den for bruk, først og fremst på grunn av den svært varme juli-måneden. I varmen har vi bevisst valgt å ikke påføre gresset mer stress enn nødvendig – blant annet ved å redusere klipping og annen bearbeiding – slik at gress og røtter får satt seg skikkelig og tåler bruk og slitasje når greenen først tas i bruk.

Greenen er fortsatt i en etableringsfase og er relativt myk. Av den grunn vil det kun være tillatt med putting ut sesongen. Dere vil også oppleve at greenen er noe treg, men klippehøyden vil gradvis bli redusert, og det vil bli jobbet med å øke hastigheten i ukene som kommer.

Treningsgreenen er forbeholdt klubbens medlemmer og golfere som skal ut på banen, og kan benyttes både til oppvarming og trening.