Slider

Herregruppens program 2021

Velkommen til en ny golfsesong og Herregruppens første sesong på Bogstad! Her finner du informasjon om Herregruppens turneringsprogram og våre planer for i år.

Herrekomiteen har jobbet iherdig gjennom vinteren for å lage et tilbud som vi håper vil favne bredest mulig blant klubbens herrer fra 22 år og oppover.

«Herredag» - hver tirsdag ettermiddag fra kl. 15-17

Første mann til mølla, her blir det rift om plassene! Herredagen vil være vårt faste samlingspunkt hver uke gjennom golfsesongen. Klubben har tildelt oss faste starttider i Golfbox på tirsdager fra kl. 15:03 - 16:54. Dette tilsvarer 52 plasser fordelt på 13 flighter. Vår ambisjon er å fylle disse starttidene med fulle flighter hver tirsdag, og gitt at etterspørselen blir større enn tilbudet har vi god dialog med klubben om muligheten for flere starttider. På grunn av det høye spillertrykket på banen er det viktig at vi alle møter opp til tiden vi har fått tildelt.

Hensikten med Herredagen er å skape en felles møteplass for herrene på Bogstad hvor vi blir kjent og konkurrerer ukentlig. Ettersom startlisten blir trukket vil dine spillerpartnere variere fra uke til uke, noe vi håper og tror vil bidra positivt til klubbmiljøet.

På Herredagen konkurrerer vi om følgende:

  • Dagens runde
  • Order of Merit - Herrepokalen
  • Sesongens beste bruttosnitt
  • Eclectic Brutto og Stableford

Les mer om Herredagen og turneringsformatet her

Påmelding, betaling og starttid

Påmelding til Herredagen åpnes tirsdager kl. 12:00 i Golfbox 14 dager før turneringsdag. Siste frist for påmelding er onsdager kl. 12:00 for deltagelse påfølgende tirsdag*.

Ønske om tidlig eller sen starttid angis ved påmelding. Vi forsøker å etterkomme dette så langt det er mulig. Startlisten trekkes og gjøres tilgjengelig i Golfbox onsdag kveld.

Deltageravgiften er kr 75,- per runde og betales via Vipps før utslag. Mer. info om vipps nr. kommer

Avgiften går til premiering av enkeltrunder, Order of Merit og Eclectic.

*«Informasjon fra klubben til herre, dame og seniorgruppen:
Som et tiltak for å bedre tilgangen på starttider for klubbens medlemmer, har klubben bestemt at faste turneringsrunder (dame-, herre- og seniordag) vil telle som én av to bookinger innenfor bookingvinduet på 5 dager. For å få til dette må vi stenge påmeldingen til herredagen 6 dager før turnering, altså onsdagen uken i forveien. Løsningen praktiseres likt for dame-, herre- og seniordag.»

Sommerfest og sesongavslutning

Sommerfest for herregruppen arrangeres etter turneringen tirsdag 22. juni kl. 19:00.
Sesongavslutning arrangeres lørdag 2. oktober etter sluttspillsrunden. Middag og premiering i klubbhuset etter runden. Det blir shotgun-start denne lørdagen.
Vi tar forbehold om smittvernsrestriksjoner.

Ryder Cup mot Haga 17.-18. september

Herregruppen har igjennom vinteren samarbeidet og blitt enige med Haga GK om å etablere «Ryder Cup» mellom klubbene. Vi blir vertskap for den første utgaven 17-18. september i år, og så er planen at Haga GK inviterer oss i 2022 og annet hvert år etter det. Intensjonen er å etablere et klassisk, prestisjefylt nabooppgjør.
Oslo og Haga stiller med hvert sitt lag bestående av 12 spillere fra hver klubb hvor turneringsformatet er matchspill med lignende oppsett som i Ryder Cup. Herrekomiteen vil komme tilbake med flere detaljer når vi har hatt mer dialog med Haga, men rammen vi så langt har avtalt med Haga er en turnering over 54 hull med 1 runde fredag (Bestball) og 2 runder lørdag (Foursome og singlematcher). Turneringen spilles med handicap (nettoslag).

Klikk her for presentasjon av Ryder Cup

Kontakt oss

Oslo Golfklubb, Bogstad
Ankerveien 127
0766 Oslo
Telefon: 22 51 05 60
E-post: post@oslogk.no
Org.nr. 970 135 189


Åpningstider

Administrasjon: 
Hverdager 08-17
Golfland:
Hverdager 09-22
Lørd./sønd. 10-20
Pro Shop:
Hverdager 10-16
Lørd. 10-14
Sønd. stengt
Spiseriet:
Mandag: stengt
Tirsd.-torsd. 11-20
Fred. kl. 11-17
Lørd./sønd.12-17


Slider

Kontakt oss

Åpningstider

Følg med

Oslo Golfklubb, Bogstad
Ankerveien 127
0766 Oslo
Telefon: 22 51 05 60
E-post: post@oslogk.no
Org.nr. 970 135 189

Hverdager: 08.00-17.00
Hverdager: 10.00-16.00
Lørdag: 10.00-14.00
Søndag stengt

Mandag: stengt
Tirsdag-torsdag: 11.00-20.00
Fred.: 11.00-17.00
Lørdag-søndag: 12.00-17.00

Stengt
Hverdager 09.00-22.00
Lørdag/søndag 10.00-20.00

Administrasjon:
Pro Shop:
 
 
Spiseriet:
 
 
 
Driving range:
Golfland:

Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Slider